آباژور و بطور کلی، محصولات و تولیدات شرکت لوستر رستمی که شامل: لوستر، آویز و چراغ های روشنائی می باشد، را به شرح زیر می توانید مشاهده نمایید.

1- لوسترهای مدرن رستمی
2- آویزهای مدرن رستمی
3- چراغ ها و آباژورهای رومیزی رستمی
4- چراغ های دیواری رستمی
5- چراغ های کنارسالنی (استندها) رستمی
6- سرپیچ های ادیسونی رستمی
7- لوسترها و آویزهای نصب شده رستمی

آباژور

آباژور یا نورتاب – واژهٔ آباژور از فرانسوی وارد فارسی شده و املای اصلی آن abat-jour است که نوعی پوشش برای چراغ و مانند آن است که نور را به پایین افکند.[۲] آباژور معمولاً از یک پایه و یک کلاهک ( شید ) تشکیل می‌شود بطوری‌که لامپ به پایه وصل شده و کلاهک اطراف لامپ را می پوشاند تا مانع از مشخص شدن لامپ شود. بیشتر نور آباژور از بالا و پایین کلاهک خارج می‌شود. آباژور به دو صورت رومیزی و ایستاده در بازار موجود است.

 

 

آباژور

آباژور

 

اجزای انواع آباژور شامل چندین قطعه اصلی و فرعی می شوند: لامپ، کلاهک، بدنه و سیم برق جزو اجزای اصلی و هارپ، سرپیچ لامپ، قفل هارپ، لبه گلدانی، گردن بدنه، لوله نای شکل و پایه جزو اجزای فرعی هستند. در آباژورهای ایستاده معمولا بدنه طول بلندتری دارد.

 

کاربرد آباژور در دکوراسیون
انتخاب سبک و نوع روشنایی مناسب، تأثیر عمیقی بر زیبایی و دکور محل، علاوه بر تأمین روشنایی لازم دارد. در ایران مردم بیش‌تر روشنایی را متمرکز در محیط و به صورت چلچراغ و لوستر گزینش می‌کنند و در کنار آن از آباژور بیشتر برای تزئین بهره می‌جویند، در حالی که سامانه‌های روشنایی غیر متمرکز مانند آباژور و چراغ‌های توکار هالوژن به زیباتر نشان دادن محیط و همچنین آرامش بخشی بر روی افراد ساکن در محل کمک زیادی خواهند کرد.

 

تفاوت آباژور و چراغ خواب
چراغ خواب جنبه کاربردی دارد ، آباژور جنبه تزئینی و زیبایی در دکوراسیون دارد ، از آباژور ها علاوه برای روشنایی شب میتوان به عنوان یک مجسمه دکوری استفاده کرد .

 

آباژور و بطور کلی، محصولات و تولیدات شرکت لوستر رستمی بطور کلی، محصولات و تولیدات شرکت لوستر رستمی که شامل: لوستر، آویز و چراغ های روشنائی می باشد، را به شرح زیر می توانید مشاهده نمایید.

آباژور یا نورتاب